فاکتورهای داخلی و بیرونی زیادی وجود دارند که موفقیت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. موقع دانش آموزی ممکن است والدین به شما برای انجام دادن کارهایتان فشار بیاورند و یا شما را با فامیلتان مقایسه کنند. ممکن است با استرس تمام توقعات و فشارهای وارده را بگذرانید.

اما اجازه ندهید فشار به شما وارد آید. بنشینید و با خود ببینید موفقیت برای شما چه معنی می‌دهد. موفقیت باید از درون احساس شود و به شما حس دست یافتن چه در فعالیت‌های روزانه و یا دانشگاهی بدهد.

در اینجا ۹ فاکتوری که به شما در موفقیت کمک می‌کند، را آوردیم.

  • خانواده

موفقیت شما در مدرسه تا حد زیادی توسط روابط خانواده تعیین می‌شود. عقیده بر این است والدین کسانی هستند که تأثیر مثبت بر فرزندانشان بگذارند و آن‌ها در زندگی روزانه خود حمایت کنند و سبب انجام بهتر امور توسط فرزندانشان در مدرسه شوند.

  • مدرسه

پس از خانه، مدرسه جایی است که بیشترین تأثیر را می‌گذراند. دوستان می‌توانند یک فاکتور مفید در تعیین مدرسه‌تان باشند. اگر شما دوستان خوب داشته باشید، به احتمال زیاد در مدرسه رویکرد بهتر و مثبتی در مدرسه دارید.

  • خواب

استراحت خوب، شما را قادر خواهد کرد تا تمرکز بهتر داشته باشید و بهتر کارهایتان را انجام دهید. زمان مدرسه، خیلی مهم است که ۸ ساعت خواب خوش را داشته باشید.

  • حرکات ورزشی

ورزش کمک به افزایش جریان اکسیژن به مغز می‌شود و باعث می‌شود بهتر بر روی کارهایتان تمرکز کنید. زمان دانش آموزی، تمرکز اهمیت اول را دارد. اندورفین رهاشده پس از تمرین به شما کمک خواهد کرد خلق‌وخوی خود را مثبت نگه‌دارید و پرانرژی باشید.

مطمئن باشید که به آن تمرین ورزشی در مدرسه یا بعد مدرسه علاقه‌مندید.که ممکن است انتخاب شما از ورزش راه رفتن ساده در پارک یا دویدن باشد، البته اگر آن‌ها را دوست دارید.

  • علاقه‌هایتان را مشخص کنید

این مورد در تعیین موفقیت فرزندان خیلی مهم است. خیلی اوقات برای انجام کارهایی که دوست ندارید ممکن است تحت‌فشار قرار بگیرید.

یک‌قدم عقب بردارید و ببینید به چه چیزی علاقه دارید و به چه چیزی ندارید. مثلاً اگر ریاضی شما خوب است و زبانتان ضعیف، سعی کنید در آن چیزی که خوب هستید بهتر شوید و کمی هم در مورد چیزی که ضعیف هستید یاد بگیرید.

  • درگیر کردن دانش آموزان توسط معلم

موفقیت دانش آموزان به میزان بالای توسط معلمانشان تعیین می‌شود. وقتی معلمان دانش آموزان را درگیر کنند آموزش سرگرم‌کننده و جذاب‌تر خواهد بود. این تکنیک رابطه بین دانش آموز و معلم را قوی‌تر خواهد کرد و معلمان و دانش آموز را به بهتر شدن تشویق می‌کند.

  • مدیریت زمان

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های به دست آوردن موفقیت مدیریت زمان است. هر سنی که باشید، مدیریت زمان کمک می‌کند از وقت و انرژی خود بهینه و مفید استفاده کنید. به منظم بودن به‌طور خودکار و اهمیت اولویت وظایف را می‌آموزد.

  • آماده‌سازی و مشارکت

برای موفقیت در هر کاری، باید شخص در وظایف زیادی قرار گیرد. آماده‌سازی کلید موفقیت است. نیاز به درک وظایف، یادگیری و انجام تکالیف و هرگونه فعالیت فوق‌برنامه‌ای است.

  • خودباوری

در آخر موفقیت توسط باور به خودتان تعیین می‌شود. باور به توانایی دستیابی به هدف و موفقیت چیزی است که دانش آموزان باید در طول روز حتی با روحیه پایین حفظ کنند.


پرسش مهر 97(دبیرستان باقرالعلوم شهر بادرود) موفقیت ,دانش ,مدرسه ,زمان ,چیزی ,آموزان ,دانش آموزان ,تعیین می‌شود ,مدیریت زمان ,دانش آموز ,برای انجام منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دانلود,دانلود نرم افزارموبایل,دانلود نرم افزارکامپیوتر,دانلود بازی اندروید,دانلود نرم افزار اندروید,دانلود موزیک,دانلود فیلم دبیرستان نمونه شبانه روزی محمدرضا کاظمی طراحی گرافیکی استیکر های جدید تلگرام , استیکر تلگرام ماد گرافیک koreafilmdl.loxblog.com توصیه برای مشتری دانلود آهنگ | فاز تو موزیک، متن آهنگ و ترانه عشق شیرین پارسی صدای مشاور